PLANOID.pl - zarządzanie projektami i praca grupowa online

15 czerwca, 2011

Memoranda

Zamieszczony przez: admin w: Aplikacje online

Memoranda - osobiste narzędzie open source, które pomaga zorganizować pracę nad aktualnymi projektami. Skupia w jednym miejscu wszystkie projekty, które można przeglądać, edytować dodawać i usuwać oraz gromadzić zasoby niezbędne do realizacji danego projektu.

Każdy projekt składa się z następujących elementów:

Dokumenty: tutaj znajdują się plan i projekty, wszelkie raporty, specyfikacja, a także przewodniki oraz notatki, które składają się na dziennik projektu. W każdej chwili można je tworzyć i edytować.
Program obejmuje w pełni funkcjonalny edytor WYSIWYG o różnych właściwościach stylów tekstu, wstawiania obrazków, tabel oraz funkcji. cały projekt można wyeksportować, również w wersji HTML do publikacji na stronie internetowej. Wszystkie zmiany zapisywane są w tle, dlatego też nie trzeba martwić się o utracenie danych.

Zadania: każde zadanie ma przypisany czad trwania, priorytet oraz skuteczność realizacji. Lista zadań do zrobienia pozwala sprawdzić, które zadania zostały zrealizowane, a które jeszcze nie.

Wydarzenia: pozwala na planowanie wydarzeń i ustawienie automatycznego poinformowania o najbliższych zbliżających się terminach.

Zasoby: zawierają pliki zewnętrze, dokumenty, adresy stron internetowych oraz wszelkich materiałów związanych z realizacją projektu.

“Agenda”: strona pokazująca aktualny stan wszystkich projektów posortowanych według znaczenia oraz wskazówek. Ponadto strona zawiera listę aktualnych wydarzeń oraz naklejki z krótkimi notatkami.

Memoranda nie jest narzędziem wspomagającym zarządzanie projektem w dużej grupie. Jest osobistym narzędziem do kontrolowania i prowadzenia własnych projektów. W projektach mogą uczestniczyć inne osoby jednak program nie pozwala na zorganizowanie grupy roboczej i dzielenie się zadaniami czy dokumentami.

Brak odpowiedzi na "Memoranda"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.


  • jarema: Można polecić. 7/10 - dobra aplikacja.
  • Jaro: Bardzo fajna aplikacja chociaż nie znalazłem tłumaczenia na język polski... Dobra alternatywa dla Trac'a
  • employer id number: Superb blog post, I have book marked this internet site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future!

Zarządzanie projektem z Planoid.pl

Jest to blog poświęcony zagadnieniom efektywnego i skutecznego zarządzania projektami oraz organizowania pracy grupowej z wykorzystaniem technologii internetowych.