PLANOID.pl - zarządzanie projektami i praca grupowa online

31 stycznia, 2012

Jak zachować jakość w zarządzaniu projektami?

Zamieszczony przez: admin w: Zarządzanie projektami

Nie jest nowością, że podstawę sukcesu stanowi dobre zaplanowanie działań. I to stwierdzenie sprawdza się tak samo w każdej dziedzinie życia. W zarządzaniu projektami w przedsiębiorstwie planowanie odgrywa rolę priorytetową. Dobrze zaplanowane i wykonane według ustalonych w planie wytycznych zadanie, należy jeszcze sprawdzić i poddać analizie, wysuwając wnioski i wdrażając poprawki czy usprawnienia. Działania te składają się na tak zwany cykl Deminga, którym posługują się korporacje na całym świecie.

Proces ten określany inaczej jako koło Deminga bądź cykl PDCA (ang. Plan-Do-Check-Act) wywodzi się z japońskiej kultury (kaizen) nawiązującej do potrzeby ciągłego ulepszania wszelkich procesów związanych w działaniami w jakiejś dziedzinie. Stosując zasady kaizen w czasie kierowanie pracami nad projektem, dąży się do zmniejszenia czasu pracy z jednoczesnym zwiększeniem jakości wykonywanych czynności, obniżenia kosztów, które trzeba ponieść wdrażając projekt oraz do stworzenia jasnego systemu technicznego łączenia poszczególnych prac.

Praktyka pokazuje, że działanie zgodnie z filozofią kaizen i wcielanie w życie schematu „Zaplanuj-Wykonaj-Sprawdź-Prognozuj” przynosi wymierne korzyści we wszystkich płaszczyznach związanych z zarządzaniem projektami.

Brak odpowiedzi na "Jak zachować jakość w zarządzaniu projektami?"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.


  • jarema: Można polecić. 7/10 - dobra aplikacja.
  • Jaro: Bardzo fajna aplikacja chociaż nie znalazłem tłumaczenia na język polski... Dobra alternatywa dla Trac'a
  • employer id number: Superb blog post, I have book marked this internet site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future!

Zarządzanie projektem z Planoid.pl

Jest to blog poświęcony zagadnieniom efektywnego i skutecznego zarządzania projektami oraz organizowania pracy grupowej z wykorzystaniem technologii internetowych.