PLANOID.pl - zarządzanie projektami i praca grupowa online

08 września, 2011

MapleXP Express

Zamieszczony przez: admin w: Zarządzanie projektami

MapleXP Express to kolejna aplikacja freeware pomagająca w zarządzaniu projektami. Narzędzie zostało stworzone w celu podliczania czasu wymaganego na poszczególne projekty. Program daje  możliwość utworzenia hierarchii danych zadań oraz analizy czasu pracy przeznaczonego na konkretne projekty. Dużym atutem jest możliwość obsługiwania programu w języku polskim.

W celu uruchomienia MapleXP Express należy zainstalować wcześniej Microsoft NET Framework. „Zadania” oraz „Rejestr” to podstawowe okna, w których wyświetlane są kluczowe informacje na temat realizowanych na komputerze działań.

Pracę z programem należy rozpocząć od zbudowania bazy projektów. Nadane zadaniom nazwy zapisuje się w zakładce „Zadania”. W momencie, gdy pracownik wykonuje wyznaczoną pracę i uruchamia MapleXP Express, program nalicza czas przeznaczony na dany projekt. Kończąc zadanie bądź robiąc sobie przerwę, należy wyłączyć w aplikacji zadanie. Program automatycznie sumuje całkowity czas, niezależnie od przerw w trakcie wykonywania projektu.

Projekty, nad którymi w danym momencie trwają prace oznaczone są za pomocą zielonego kwadratu. Wszelkie zadania dodane do bazy można swobodnie zatrzymywać, wznawiać, usuwać bądź dodawać kolejne.

Program jest niezwykle pomocny dla osób, które tracą rachubę czasu podczas wykonywania zadań. Ustawić można alarm informujący o zakończeniu czasu wyznaczonego na zadanie. Za pomocą narzędzia można także analizować, ile sesji danego zadania zostało rozpoczęte.

Istnieje także możliwość określenia minimalnych wartości czasowych zliczanych przez  MapleXP Express. Można bowiem wyznaczyć konkretny czas po uruchomieniu zadania, po którym program zacznie sumować czas poświęcony na projekt.

Brak odpowiedzi na "MapleXP Express"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.


  • jarema: Można polecić. 7/10 - dobra aplikacja.
  • Jaro: Bardzo fajna aplikacja chociaż nie znalazłem tłumaczenia na język polski... Dobra alternatywa dla Trac'a
  • employer id number: Superb blog post, I have book marked this internet site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future!

Zarządzanie projektem z Planoid.pl

Jest to blog poświęcony zagadnieniom efektywnego i skutecznego zarządzania projektami oraz organizowania pracy grupowej z wykorzystaniem technologii internetowych.