PLANOID.pl - zarządzanie projektami i praca grupowa online

12 kwietnia, 2012

10 zasad efektywnego zarządzania

Zamieszczony przez: admin w: Zarządzanie projektami

Praca menadżera, kierownika projektów nie należy do najłatwiejszych. Spoczywa na nich odpowiedzialność za terminową i skuteczną realizację wielu wymagających zadań. Czym należy się kierować w ich planowaniu? Pomóc może dekalog skutecznego menedżera. 1. Przede wszystkim wszelkie działania należy podejmować w trosce o założony cel. Niezbędne jest też zrozumienie priorytetów, które dla osiągnięcia danego założenia są wymagane i ustalenie ich właściwej kolejności.

2. Nie raz osiągniecie pewnych celów wymaga niesamowitej odwagi w podejmowaniu decyzji. Nie należy się bać wyzwań, jednak ich realizację zaplanować trzeba z wielką rozwagą i roztropnością, nie dawać się ponieść pochopnym decyzjom.

3. Należy pamiętać, że miarą sukcesu firmy jest nie tylko jej zysk ekonomiczny ale także zadowolenie klientów i satysfakcja pracowników.

4. Niezbędna jest w wiara we własne możliwości. Dobry menadżer wzmacnia ją nie tylko w sobie ale także podnosi wartość i morale grupy.

5. Niezwykle ważne jest pozytywne myślenie. Zarówno w życiu jak i w pracy pozytywne myślenie to połowa każdego sukcesu.

6. Nie należy rezygnować z realizacji pomysłów, które na pierwszy rzut oka wydają się być nietrafione. To co dziś się takie wydaje, w przyszłości wcale takie być nie musi.

7. We wszelkich działaniach należy pamiętać o szacunku do zespołu i klientów. Nie lubiany menadżer niczego nie osiągnie.

8. Niezwykle ważna w pracy menadżera jest równowaga. Choć zadań jest wiele a terminy gonią, należy wypośrodkować czas między pracą a odpoczynkiem i życiem osobistym.

9. Nie należy zapominać, że pracę menadżera wykonywać należy z pasją. Ten kto straci zapał i powołanie nie będzie w stanie odnieść sukcesu.

10. Każda praca wymaga cierpliwości. Nie unośmy się gniewem jeżeli na jej efekty przyjdzie nam trochę poczekać.

Brak odpowiedzi na "10 zasad efektywnego zarządzania"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.


  • jarema: Można polecić. 7/10 - dobra aplikacja.
  • Jaro: Bardzo fajna aplikacja chociaż nie znalazłem tłumaczenia na język polski... Dobra alternatywa dla Trac'a
  • employer id number: Superb blog post, I have book marked this internet site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future!

Zarządzanie projektem z Planoid.pl

Jest to blog poświęcony zagadnieniom efektywnego i skutecznego zarządzania projektami oraz organizowania pracy grupowej z wykorzystaniem technologii internetowych.