PLANOID.pl - zarządzanie projektami i praca grupowa online

27 kwietnia, 2011

Streber

Zamieszczony przez: admin w: Aplikacje online| Zarządzanie projektami

Streber - darmowe narzędzie do zarządzania projektami napisane w PHP5. Ten open source udostępniany jest na licencji GPL, jest stale aktualizowany i wzbogacany o nowe funkcjonalności. Skierowany jest to niewielkich zespołów projektowych liczących maksymalnie 40 osób, gdzie regularne śledzenie zadań i błędów jest niezwykle ważne. Streber posiada wiele wersji językowych i dostępny jest również w jeżyku polskim. Przyjazny i łatwy w obsłudze intersfejs można dostosować do potrzeb użytkowników. Do prawidłowego działania potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa (Firefox, MS Internet Explorer 6, Konqueror, Safari, Opera).

Każdemu użytkownikowi przypisana zostaje rola oraz grupa, na podstawie której zostaje określony dostęp do informacji zawartych w aplikacji. W programie można prowadzić kilka projektów równocześnie do których z kolei przypisane zostają zadania i podzadania. Zadania można pogrupować oraz wyznaczać kamienie milowe tzn. zadania, które muszą zostać zrealizowane, aby móc przejść do kolejnego etapu projektu.

Do każdego zadania przypisani są użytkownicy odpowiedzialni za jego wykonanie. Z kolei zadanie posiada tytuł, opis, określoną dostępność, status realizacji wyrażony w procentach. z programu można także wyczytać datę rozpoczęcia i zakończenia projektu przy normalnej pracy oraz w przypadku jakichkolwiek problemów.

Do pozostałych funkcji należy zaliczyć kontrolowanie przesyłania plików, historia zmian, powiadomienia w przypadku zmian oraz śledzenie błędów.

Niestety program nie posiada takich funkcjonalności jak planowanie i raportowanie, kalendarz, wykres Gantta oraz zestawienie kosztów.

Brak odpowiedzi na "Streber"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.


  • jarema: Można polecić. 7/10 - dobra aplikacja.
  • Jaro: Bardzo fajna aplikacja chociaż nie znalazłem tłumaczenia na język polski... Dobra alternatywa dla Trac'a
  • employer id number: Superb blog post, I have book marked this internet site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future!

Zarządzanie projektem z Planoid.pl

Jest to blog poświęcony zagadnieniom efektywnego i skutecznego zarządzania projektami oraz organizowania pracy grupowej z wykorzystaniem technologii internetowych.