PLANOID.pl - zarządzanie projektami i praca grupowa online

24 stycznia, 2010

SaaS it

Zamieszczony przez: admin w: Aktualności

Software as a service (w skrócie SaaS, z ang. oprogramowanie jako usługa) to model dystrybucji oprogramowania gdzie aplikacja jest przechowywana i udostępniana przez producenta użytkownikom poprzez Internet. Eliminuje to potrzebę instalacji i uruchamiania programu na komputerze klienta. Model SaaS przerzuca obowiązki zarządzania, aktualizacji, pomocy technicznej z konsumenta na sprzedawcę. W efekcie użytkownik oddaje kontrolę nad oprogramowaniem producentowi.

Model SaaS zakłada najczęściej cykliczne opłaty (abonament) za dostęp do programu, staje się to dla użytkownika stałym wydatkiem operacyjnym, a nie jednorazowym w momencie zakupu.

Więcej o SaaS można przeczytać np. tu http://www.web.gov.pl/bazy-wiedzy/baza-ebookow/24_53_95_saas-jako-metoda-swiadczenia-e-uslug.html

Brak odpowiedzi na "SaaS it"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.


  • jarema: Można polecić. 7/10 - dobra aplikacja.
  • Jaro: Bardzo fajna aplikacja chociaż nie znalazłem tłumaczenia na język polski... Dobra alternatywa dla Trac'a
  • employer id number: Superb blog post, I have book marked this internet site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future!

Zarządzanie projektem z Planoid.pl

Jest to blog poświęcony zagadnieniom efektywnego i skutecznego zarządzania projektami oraz organizowania pracy grupowej z wykorzystaniem technologii internetowych.