PLANOID.pl - zarządzanie projektami i praca grupowa online

01 sierpnia, 2010

PLANOID - nazwa

Zamieszczony przez: admin w: PLANOID| Zarządzanie projektami

Nazwa kojarzyć się ma oczywiście z procesem planowania, który jest jednym z najważniejszych etapów projektu.

Kojarzy się także z planetoidą.

Planetoida (planeta + gr. eídos postać), asteroida (gr. asteroeidés – gwiaździsty), planetka (ang. minor planet) – ciało niebieskie o małych rozmiarach - od kilku metrów do czasem ponad 1000 km, obiegające gwiazdę centralną (w Układzie Słonecznym - Słońce), posiadające stałą powierzchnię skalną lub lodową, bardzo często – przede wszystkim w przypadku asteroid mniejszych i mało masywnych – o nieregularnym kształcie, często noszącym znamiona kolizji z innymi podobnymi obiektami.

W naszym rozumieniu projekt składa się z szeregu planetoid i asteroid (pakietów prac, zadań, kamieni milowych) o różnych rozmiarach, posiadających pewne stałe elementy ale o nieregularnym kształcie, często noszących znamiona kolizji z innymi podobnymi obiektami. Coś w tym jest!

Kontekst kosmiczny w ogóle pasuje do koncepcji zarządzania projektami. W trakcie różnego rodzaju szkoleń, często zdarza się ćwiczenie związane z wyprawą kosmiczną. Uczestnicy mają wybrać z dostępnej listy najważniejsze elementów, które według nich pozwolą na osiągniecie zdefiniowanego celu (np. dotarcie do bazy oddalonej o 300 km). Jednym z najistotniejszych elementów procesu zarządzania projektami jest właśnie podejmowanie takich decyzji, wybór najbardziej efektywnej drogi do realizacji celu.

Chcielibyśmy, aby PLANOID był narzędziem wspierającym wszystkich którzy uczestniczył w projekcie. Zarówno kierownika, członków zespołu jak i klienta. Marzy nam się proste i funkcjonalne podejście do dość rozbudowanych i często przeteoretyzowanych funkcji.

Brak odpowiedzi na "PLANOID - nazwa"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.


  • jarema: Można polecić. 7/10 - dobra aplikacja.
  • Jaro: Bardzo fajna aplikacja chociaż nie znalazłem tłumaczenia na język polski... Dobra alternatywa dla Trac'a
  • employer id number: Superb blog post, I have book marked this internet site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future!

Zarządzanie projektem z Planoid.pl

Jest to blog poświęcony zagadnieniom efektywnego i skutecznego zarządzania projektami oraz organizowania pracy grupowej z wykorzystaniem technologii internetowych.