PLANOID.pl - zarządzanie projektami i praca grupowa online

19 listopada, 2010

phpCollab

Zamieszczony przez: admin w: Aktualności

phpCollab - aplikacja serwerowa open-source ułatwiająca współpracę zespołom projektowym. Do poprawnego funkcjonowania wymaga dostępu do Internetu oraz zainstalowanej przeglądarki internetowej.  Aplikacja dostępna jest na licencji GNU GPL  i cieszy się dużą popularność na całym świecie. Główna zaleta phpCollab jest przemyślany interfejs użytkownika, mimo ograniczonej ilości funkcji. Narzędzie łatwe w obsłudze i przejrzysty sposób zaprojektowane. Dostępna jest w  polskiej wersji językowej.

phpcollab

Narzędzie obejmuje najważniejsze aspekty zarządzania projektami. Posiada następujące moduły:

  • Projekty (możliwość tworzenia zadań i dyskusji, przypisywania użytkowników, dodawania plików oraz tworzenia notatek),
  • Klienci (Team/Klient: informacje dla zespołu projektowego i informacje dla klienta o zespole)
  • Raport (tworzenie statystyk projektu)
  • Wyszukiwarka (po słowach kluczowych),
  • Kalendarz (pozwala wizualnie śledzić zadania i dodawać etapy i wydarzenia cykliczne projektu)

Aktualnie dostępna jest wersją 2.5 RC3  Release candidate, jednak działa w pełni stabilnie. Aplikacja może zintegrować się z Mantisem (system zgłaszania błędów) i phpNuke (system CMS).  PhpCollab współpracuje z bazami danych MySQL, Microsoft SQL Server oraz Postgre- SQL.

Instalacja przebiega w łatwy sposób (wgranie plików na serwer, utworzenie pliku konfiguracyjnego, zmiana paru praw dostępu i uruchomienie instalatora przez WWW). W razie problemów skorzystać można z obszernego poradnika poświęconego konfiguracji i użytkowaniu systemu.

Na oficjalnym blogu można znaleźć zapowiedź wersji 3.0. Ma być oparta na jednym z popularnych frameworków i wykorzystywać w pełni język PHP w wersji 5.oraz zalety Web 2.0 (AJAX, tagi, syndykacja treści), oferować modułową budowę (możliwość pisania własnych komponentów) oraz umożliwiać synchronizację z Google Calendar, Outlookiem i aplikacją Kontact. Niestety jak dotąd nie jest znana data wydania wersji 3.0.

Brak odpowiedzi na "phpCollab"

Formularz komentarza

Aby zostawić komentarz musisz się zalogować.


  • jarema: Można polecić. 7/10 - dobra aplikacja.
  • Jaro: Bardzo fajna aplikacja chociaż nie znalazłem tłumaczenia na język polski... Dobra alternatywa dla Trac'a
  • employer id number: Superb blog post, I have book marked this internet site so ideally I’ll see much more on this subject in the foreseeable future!

Zarządzanie projektem z Planoid.pl

Jest to blog poświęcony zagadnieniom efektywnego i skutecznego zarządzania projektami oraz organizowania pracy grupowej z wykorzystaniem technologii internetowych.